Felgi aluminiowe

felgi aluminiowe 1

felgi aluminiowe 1

Felgi aluminiowe Łódź

Wielkimi krokami zbliża się lato. Prawie każdy szanujący się motomaniak wie, że o każdej porze roku trzeba dbać o spersonalizowane auto. By służyło nam długo, ładnie się prezentowało, a przede wszystkim było bezpieczne. Prawie każdy użytkownik samochodu wie, że choćby dwa razy w roku należy wymieniać opony w pojazdach.

Dobrze dobrane felgi mogą znacznie zmienić wygląd naszego samochodu. Dobrze dobrane felgi sprawiają wrażenie, że nasze auto jest bardziej sportowe i agresywne, mimo niezmieniającej się mocy silnika. Stopień widoczności przekształceń zależy głównie od modelu samochodu oraz dodatkowo od sposobów finansowych posiadacza auta.

Wygląd

Jeśli wiemy jak maja wyglądać nasze felgi, a tak naprawdę jak ma wyglądać nasz samochód musimy brać pod uwagę dwa czynniki. Pierwszy to to jak chcemy aby wyglądał, drugi to jakie felgi możemy do naszego samochodu założyć, chodzi tu o możliwości techniczne naszego auta jak również o ofertę rynkową. Do szerokich felg aluminiowych i tez stalowych, eksperci zalecają stosowanie specjalnych opon. Tzw. nisko profilowych, które są nie tylko szersze od wyposażenia fabrycznego samochodu ale posiadają też większą średnicę.

W zależności od wskazań producenta samochodu, można dobrać opony we własnym zakresie albo najlepiej udać się po poradę do fachowego serwisu opon. Bardzo dobry wybieranie opon do felgi jest bardzo ważny, ponieważ w zgodzie z tym co da się zauważyć zły dobór opon ma możliwość zakończyć się pełnym zniszczeniem alufelgi, która potem do niczego już się nie nada. Niektórzy twierdzą, że główną przyczyną niszczenia się podczas lata alufelg w Polsce są nasze cudowne drogi z dziurami i wybojami, na pewno posiada to spore znaczenie, natomiast priorytetową przyczyną są teraz źle dobrane opony do alufelgi.

Z racji tego, że felgi aluminiowe są bardziej wytrzymałe i zrealizowane ze stopu metali lekkich, co zapewnia lepsze prowadzenie auta to mają one ogromne użycie w sportach samochodowych. Można zauważyć to u wielu polskich kierowców, którzy używają głównie alufelg.

Firma Szer oferuje pełną gamę felg aluminiowych znanych światowych producentów.


Zobacz również: Mechanika samochodowa