Mechanika samochodowa

Firma Szer oferuje usługi w zakresie mechanika samochodowa – naprawy samochodów osobowych.
Posiadamy zespół wysoko wykwalifikowanych mechaników-specjalistów.

Mechanika samochodowa w Łodzi

Nasza oferta:

  • Układy rozrządu

wymiana pasków
rolek
napinaczy

  • Układ wydechowy

wymiana tłumików
katalizatorów
elementów elastycznych

  • Sprzęgła

wymiana tarcz
docisków
łożysk oporowych i wyprzęgników
kół dwu-masowych

  • Układ chłodzenia

wymiana chłodnic
termostatów
pomp wody

  • Zawieszenie

układ kierowniczy
wymiana amortyzatorów
drążków stabilizatora
wahaczy
geometria kół (sprawdzenie+regulacja)

  • Układ hamulcowy

Diagnostyka hamulców
Naprawa zacisków
Wymiana tarcz i klocków hamulcowych
Przewodów i płynu

Zapraszamy do naszego warsztatu w Łodzi przy ulicy Obywatelskiej

Mechanika samochodowa

Opieka mechaniczna nad samochodami to zadanie trudne. Nie wystarczy skończyć szkoły mechanicznej, aby móc o sobie powiedzieć, że jest się mechanikiem, o czym przekonał się każdy właściciel samochodu, który udał się na wizytę do niewłaściwego warsztatu. Kompetencje i specjalizacje mechaników są różne, a mają tym większe znaczenie, im bardziej pod względem technicznym różnią się od siebie pojazdy. Osobowe, terenowe, ciężarowe czy autobusy to już nie tylko kwestia skali, ale dopasowania różnych konstrukcji technicznych, które zapewniają sprawne i bezpieczne prowadzenie pojazdu.

Dobry mechanik

Sposobów na sprawdzenie mechanika nie ma wiele ? trzeba po prostu powierzyć mu swoje auto, ale najpierw trzeba w miarę możliwości upewnić się, że to dobry pomysł. W popularnych serwisach internetowych często komentarze są ustawiane, opinie różnych klientów też mogą być różne choćby właśnie ze względu na wspomnianą socjalizację warsztatów. Im więc warsztat bardziej uniwersalnym, tym większe prawdopodobieństwo, że można w nim dokonać skutecznej naprawy konkretnego podzespołu. Warto wcześniej sprawdzić, co jest specjalizacją danego warsztatu: nie we wszystkich pracuje się np., nad konstrukcją silników, rekonstrukcjami belek czy ustawieniem wyprzedzenia zapłonu. Podstawowe i bieżące naprawy wymagają często również zaawansowanego sprzętu, a przede wszystkim doświadczenia, dlatego nawet do najprostszych prac warto zatrudnić fachowca, który nie tylko ma wiedzę teoretyczną, ale zdążył już zweryfikować ją w praktyce.

Błędy w wyborze mechanika i ich skutki

Mechanika samochodowa służy przede wszystkim pewności i bezpieczeństwu. Dobry mechanik wychwytuje usterki auta i usuwa je, dzięki czemu prowadzenie jest równe, a bezpieczeństwo rośnie. Niestety większość właścicieli aut ? i dotyczy to zarówno osób prywatnych, jak i firma zarządzających flotami ? bagatelizuje zalecane naprawy, ograniczając się tylko do usuwania wad wykazanych na przeglądach okresowych lub tych, które uniemożliwiają jazdę. Nie tędy droga ? każdy nietypowe zachowanie auta ma swoją przyczynę, która może być trudna do uchwycenia, ale z którą dobry mechanik na pewno da sobie radę, a dzięki której eliminacji można będzie jeździć pewniej, bezpieczniej i bardziej ekonomicznie.

Zobacz również: Naprawa hamulców