Naprawa klimatyzacji samochodowej

Naprawa klimatyzacji samochodowejNaprawa klimatyzacji samochodowej w Łodzi

Firma Szer świadczy usługi z zakresu: naprawa klimatyzacji samochodowej i serwis klimatyzacji samochodowej.

Przyczyny psucia się klimatyzacji

Zdarzają się przypadki uszkodzenia klimatyzacji. Mogą one powstać w wyniku nieprawidłowej eksploatacji (brak przeglądów okresowych),wyeksploatowania lub uszkodzenia elementów , a ponadto zdarzeń losowych (uszkodzenia w trakcie kolizji). Do naprawy klimatyzacji jest wymagana zaawansowana wiedza techniczna i specjalistyczne wyposażenia warsztatu.
Naprawa klimatyzacji samochodowej – w większości spotykaną usterką jest rozszczelnienie układu: pęknięcie przewodów elastycznych, korozja przewodów sztywnych czy skraplacza. Przewody można naprawić. Uszkodzone elastyczne fragmenty usuwa się, a w ich miejsce wstawia nowe odcinki specjalnych przewodów gumowych. Końcówki zaciska się na prasie do przewodów, używając za każdym razem nową końcówkę zaciskowa. Aluminiowe przewody sztywne można spawać lub stosować specjalne tuleje naprawcze. Rozszczelnienie może powstać na łączeniu elementów układu.

Naprawa klimatyzacji samochodowej

Zdarzają się przypadki uszkodzenia klimatyzacji. Mogą być one powstać w wyniku nieprawidłowej eksploatacji (baku przeglądów okresowych), wyeksploatowania a ponadto zdarzeń losowych (uszkodzenia w trakcie kolizji). Do naprawy klimatyzacji jest wymagana zaawansowana wiedza techniczna oraz specjalistyczne wyposażenie warsztatu.

W tym celu następuje:
Naprawa klimatyzacji samochodowej musi rozpocząć się przede wszystkim od zdiagnozowania uszkodzenia.

W tym celu następuje:

  • sprawdzenie uszkodzeń mechanicznych
  • sprawdzenie instalacji elektrycznej
  • sprawdzenie ciśnienia w układzie
  • sprawdzenie prawidłowości przepływu powietrza

Kontrola szczelności układu i napełnianie

W tym celu do układu wprowadzany jest azot wraz z barwnikiem UV w celu uzyskania informacji o szczelności układu. Jeżeli ilość czynnika w układzie jest mniejsza niż 50% , klimatyzacja przestaje schładzać czyli przestaje spełniać swoją rolę. Dlatego usuwanie nieszczelności pozwala na utrzymanie sprawności hydraulicznej klimatyzacji.

Uzupełnianie oleju jest następnym krokiem naprawy. To z kolei zapewnia nam należyte smarowanie sprężarki. Zbyt niski poziom oleju prowadzi do jej awarii, a naprawa jest bardzo kosztowna i bardzo często wiążę się z jej wymianą.

Nasza firma posiada wysokiej klasy sprzęt oraz przeszkolony personel

Najbardziej zaawansowanym modelem jest stacja TEXA KONFORT 670 EVOLUTION, najbardziej kompletna i najbardziej skuteczna idealna do zastosowania przy obsłudze wszystkich typów układów klimatyzacji w samochodach osobowych, dostawczych oraz ciężarowych. Wszystkie podzespoły maszyny sterowane są w sposób w pełni automatyczny a skuteczność pomiarów gwarantowana przez 3 wagi elektroniczne o wysokiej precyzji. Kontrola wysokiego/niskiego ciśnienia jest sterowana przez elektrozawór również w pełni automatyczny; czujniki ciśnienia pracują z dokładnością do 100mb i marginesem błędu 1%. Szczegółowy raport sporządzony i wydrukowany na termicznej drukarce będzie mógł zostać przekazany klientowi jako potwierdzenie i gwarancja przeprowadzonych prac.

naprawa klimatyzacji samochodowej

naprawa klimatyzacji samochodowej

Po naprawie usterek czy też serwisie zapraszamy Państwa za kilka dni na sprawdzenie poprawności działania układu klimatyzacji.

Zobacz również: Napełnianie klimatyzacji samochodowej