Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej

Odgrzybianie klimatyzacji samochodowejSerwis – odgrzybianie klimatyzacji samochodowej w Łodzi

Regularny serwis klimatyzacji np: odgrzybianie klimatyzacji samochodowej, zapobiega awariom a co za tym idzie kosztownym naprawom. Koszt takiego corocznego serwisu jest naprawdę nieduży w porównaniu z kosztem jaki będzie trzeba ponieść w przypadku uszkodzenia układu klimatyzacji. Serwis klimatyzacji związany jest z przebiegiem i eksploatacją pojazdu i powinien być wykonywany co najmniej raz w roku. Taki serwis można porównać to okresowej wymiany oleju czy chociażby zmiany opon z letnich na zimowe. Jest niezbędny w celu bezpiecznego i długotrwałego korzystania z klimatyzacji.

Nasi serwisanci są specjalistami w zakresie serwisu i naprawy klimatyzacji samochodów wszystkich marek.

Pamiętaj!!! Raz w roku należy:

  • sprawdzić szczelność układu klimatyzacyjnego
  • wymienić filtr kabinowy
  • oczyścić system doprowadzania powietrza do wnętrza pojazdu, usunąć bakterie rozwijające się na parowniku oraz kanałach nawiewowych
  • uzupełnić ilość czynnika chłodniczego oraz oleju

Procedura przeglądu klimatyzacji:

  • odzyskanie czynnika chłodniczego
  • usunięcie starego oleju oraz barwnika UV
  • sprawdzenie szczelności układu za pomocą azotu
  • odgrzybianie klimatyzacji
  • wprowadzenie nowego oleju oraz czynnika chłodniczego do układu (w ściśle określonych proporcjach jak przewiduje producent danej marki)
  • sprawdzenie poprawności działania układu

Odgrzybianie klimatyzacji

odgrzybianie klimatyzacji samochodowej

odgrzybianie klimatyzacji samochodowej

W naszej ofercie znajduje się odgrzybianie klimatyzacji za pomocą generatora ozonu. Generator ozonu wykorzystywany jest w branży motoryzacyjnej do odkażania klimatyzacji samochodowej oraz do usuwania nieprzyjemnych zapachów z wnętrza pojazdu. Ozon jest w chwili obecnej najskuteczniejszą bronią do walki z pleśnią i zarodnikami grzybów (silne alergeny i źródło nieprzyjemnych zapachów) powstających na parowniku. Prawidłowo przeprowadzony proces ozonowania całkowicie sterylizuje układ klimatyzacji – skuteczność ozonu to blisko 97%.

Przy odgrzybianiu należy także wymienić filtr przeciwpyłkowy (kabinowy) jeśli występuje w danym samochodzie. Jest to ważne z tego względu, iż zanieczyszczony filtr przeciwpyłkowy jest sprawcą np: nieprzyjemnego zapachu wydobywającego się z nadmuchu klimatyzacji podczas uruchamiania silnika. Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej i wymianę filtra należy wymienić również z uwagi na rozwijające się w nim drobnoustroje.

Zobacz również: Naprawa klimatyzacji samochodowej